top of page
  • Фото автораУВ

Історія без міфів

Оновлено: 30 січ.

Пропоную вам ознайомитися з істричим ютуб каналом “Історія без міфів”. Настав час активніше вивчати своє минуле, щоб робити менше помилок у побудові майбутнього. Розуміння історичних процесів є дуже важливим, і тепер, це як ніколи очевидно. На цьому каналі не буде ідеалізації минулого українців. Лише документи, факти, монографії і ніяких "дрєвніх укров", які викопали Чорне море, адекватні висновки про перебіг "Волинської трагедії".Також ви знайдете актуальні та цікаві теми зі світової історії. Ця наука циклічна і певні процеси повторюються з часом, тому важливо розуміти і бачити тенденції.


Трохи про канал Історія без міфів


Слоганом каналу є фраза: “минуле України та світу без фальсифікацій та прикрас”. Цією фразою сформульована основна ідея каналу. Автори проєкту не агітують до певної думки, а лише знайомлять з ситуацією. Тому після перегляду ви самі робите ті чи інші висновки. Матеріали створюються за допомогою фахівців з історії. А це кандидати наук, профессори, доценти, працівники наукових інститутів та історичних музеїв. Кожен фахівець є професіоналом з конкретної тематики, яку він досліджував багато років. Цей канал дозволить вам розібратися у процесах економіки, політики, культури, дипломатії, мистецтва та ознайомитися з життям історичних постатей.


Один із авторів проєкту Владлен Мараєв першу свою спробу в якості ведучого починав на каналі "Ісландія". Там він вів програму "Історичний контекст". Після початку ковіда телережисер Костянтин Анохін запропонував зробити односпрямований історичний проєкт. З'явився великий попит на історію, який потрібно було закривати. За ковідну ізоляцію у людей виникло більше часу, щоб дізнатися про себе. Так 1-го травня 2020 року стартував канал. 100 000 підписників він набрав за 8 з половиною місяців. За час повномаштабного вторгнення додалось більше пів мільйона підписників. А ці цифри вже говорять про ріст свідомості суспільства.


владлен мараєв історія без міфів

Багато міфів з радянських часів було використано для обґрунтування війни. Такі речі як Катинська трагедія, підрив Дніпровської ГЕС, створення України леніним та інший бедлам руснявої пропаганди частина, яка призвела до подій сьогодення. Тому важливо пам'ятати про Голодомор, розуміти чому Крим не є російським та ким насправді був Степан Бандера. Адже навіть зараз не всі люди в курсі, що він не був гауляйтером за часів Другої Світової Війни. Після проголошення відновлення незалежності України у 1941 році у Львові, він був відправлений до таборів та не міг фізично впливати на хід подій.


Міт чи Міф?


Є цікава дискусія пов'язана з новим українським правописом, що тепер правильно казати «Міт», а не «Міф». З 2019 року почали діяти ці правила, але до суспільства не було донесено обґрунтування змін. Тому ідея сприймалась доволі категорично. Згідно з законом про Декомунізацію це доречно. Чому саме так, є адекватне пояснення.

Все досить просто, міф — це грецьке слово, яке пишеться через літеру тета “θ”, тому літера "ф" і замінюється на "т". Бо використання "ф" є традицією вигаданною за сталінських часів. В Україні, ще в 20х роках минулого століття, науковці викристовували саме "міт". Живі мови трансформуються та підлягають змінам, це не санскрит або латинь, на яких вже ніхто не говорить. Що думає про це Ірина Фаріон, я не знаю. Автори каналу "Істрія без міфів" не стали змінювати неймінг, бо канал вже розкрутив таку назву і аудиторії їх так легше знайти.


Ми маємо багато стереотипів у своїй голові, про які навіть можемо не здогадуватися, але продовжуємо жити у цій парадигмі. Настав час це виправити. Що на вас чекає? Цікаві та актуальні теми, які пов’язанні з сьогоденням у історичній ретроспективі. Ведучі харизматичні та цікаві люди. Співавтор каналу Владлен Мараєв не дозволить вам засумувати під час перегляду. Стабільно проводяться тематичні стріми на яких ви маєте можливість поставити свої запитання, щоб краще розібратися в тематиці. Канал бере активну участь у зборах та підтримує ЗСУ. І ви також можете підтримати канал своїми переглядами, підписками та лайками.Більше в нашому телеграм:


86 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Commentaires


Les commentaires ont été désactivés.
bottom of page