top of page
  • Фото автораУВ

Рагулівна — Хто це?

Тетяна Микитенко є авторкою блогу «Рагулі» в якому висвітлює тези російської пропаганди, не адекватні заяви українського бомонду та реакції суспільства. Починала свою кар’єру, як журналістка. Це допомогло робити блог вдома та взаємодіяти з камерою. Вела свою передачу на телеканалі Ісландія. Для неї картинка не головне, адже суть набагато важливіша. Тому робить прямі ефіри вдома за столом. Деякі люди, які не знайомі з її творчістю вважають блог агресивним і токсичним. Стиль подачі матеріалу іноді виглядає таким, адже всі події Тетяна пропускає через себе, тому реагує емоційно.


Читанка Рагулівна


Це перший проєкт в онлайн Тетяни Микитенко. Ще десь у 2006-2007 роках, у розмові з друзями сказала, що хоче посприяти тому, щоб українського контенту в інтернеті ставало більше. Адже задовольнити запит на український контент нам вдалося тільки зараз. Ще десять років тому, щось українське в інтернеті вважалось чимось маргінальним.


Ідея цього проекту прийшла, коли Тетяна хотіла знайти казки та дитячі книжки свого дитинства. Це не вдалося і вона зрозуміла, що треба щось робити. Знайшла дівчину з Запоріжжя, теж Тетяну,  яка відцифровувала книги. Разом за два тижні вони зробили сайт і почали додавати книжки. Так вдалося відсканувати приблизно 2500 дитячих книг, які вже давно не друкуються. Ці книги купити в крамниці не можливо. Сучасних книг на сайті не скачати, бо це буде піратство. Унікальний та дуже цікавий архів. Його дивитися корисно, як дітям так і дорослим. Ілюстрації в книгах неймовірні. Всі наші покоління мало знайомі з українськими казками, а це треба виправляти.


Ілюстрації до казок Олександра Міхнушова


Читанка також існує і як окремий проєкт на ютубі. Але там вже не дитячі книжки, а українська література різного періоду з розборами тf розкриттям закладених сенсів. Щодо книжкових порад, Тетяна вважає, що складно щось рекомендувати, адже це завжди якось шаблонно і не правильно. Тому ставить альтернативне питання:


«Якщо ви були травмовані українською літературою зі школи, то чому ви досі несете з собою цей досвід? Чому ви досі не дослідили це питання самостійно, а робите висновки з того, що вам нав’язали і змусили читати».

Про проєкт «Рагулі»


«Рагулі» запустила паралельно з читанкою. Рагулізм — це малокультурність. У контексті передачі Тетяна Микитенко має на увазі українську еліту за якою нічого не стоїть і вона впроваджує через свою поведінку шкідливі для суспільства наративи. Її обруло, що люди презентували себе як форму без суті і позиціонували себе, як українську еліту. «Через свою недолугість всередині, вони намагаються це компенсувати зовнішнім лоском» — так Тетяна пояснює, що саме має на увазі у своїй передачі.


тетяна микитенко

Проєкт почала вести після того, як задивилась на світські сайти і там бачила тільки не обґрунтоване захоплення всіма зірковими людьми. Навіть їх критика була компліментарною. Тетяна розуміла, що це зовсім не ок, і така святість не повинна бути. Тому започаткувала сайт, а далі перейшла у відео-формат з ґрунтовною критикою. Адже не завжди можливо толерувати те, що виходить у публічному просторі.Вона робить свої проєкти, коли не вистачає подібного продукту самій.


Особисті контакти іноді заважають давати оцінки певним людям, але Тетяна, у будь-яких умовах виконує свою роботу. Її контент не про погане ставлення до якогось персонажу, він про ситуації в яких люди себе яскраво проявили у негативному ключі. Не означає, що через одну ситуацію варто ставити клеймо на людину. Відомі люди своїм прикладом повинні розвивати суспільство, а не толерувати один одному. Так наприклад, співак і шоумен Коля Серга, визнає свої помилки в захисті руського міра до повномасштабного вторгнення. Але більшість людей типу Потапа, Насті, Єфросиніної та інших персонажів, які працювали на кацапів, заробляли гроші це не проговорюють, а замовчують.  Іноді ще й намагаються захиститися, пропагуючи шкідливі наративи. Можна ж було просто визнати помилки та вибачитись. Вони б допомогли суспільству зрозуміти, що позиція "какая разніца" і "язік нє главноє"привела до жахливих наслідків, адже ці люди мають мільйонні аудиторії.


тетяна микитенко і андрій павленко

Окрім огляду бомонду, Тетяна Микитенко і Андрій Павленко іноді ведуть сумісні ефіри, які висвітлюють політичні події. Андрій Павленко — чоловік рагулівни. Він також має свій блог. Багато публічних дискусій йде навколо того, що Тетяна з Андрієм практикують вільні стосунки. Наше суспільство до такого не готове, бо розглядає лише з точки зору сексу. Але Тетяна пояснює це особистою свободою і свободою вибору. Вважає Київ своїм містом сили, тому після початку повноасштабки не емігрувала, а виховує в Україні маленьку дитину. Робить багато для детоксу нашого русифікованого суспільства і за це їй велике спасибі. Робить це вже 15 років і її ресурси регулярно блокують, але вона не опускає руки і продовжує працювати.


Сайт з дитячими книжками «Читанка», він трохи підшатаний, але головне, що там все можна завантажити: http://chytanka.com.ua/static/546.ukr.html


Також вам посилання на канал Рагулівна: https://www.youtube.com/@Ragulivna


Тетяна Микитенко інстаграм: https://www.instagram.com/ragu.livna?igsh=ZjY0bjFqMDhkNnZp

11 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Commentaires


bottom of page