Ця стрічка є документальним фільмом, який став найкасовішим у прокаті за всю історію нашої країни. Це гарний результат! Пригадайте коли ви ходили у кіно дивитись документалку? Я вперше. За три тижні вдалося зібрати приблизно 10 мільйонів гривень, а переглянули стрічку майже 63 000 глядачів включаючи мене. Назарій Яремчук «Незрівнянний світ краси» відгуки має загалом позитивні. Кіно базується на біографії співака, сімейних архівах, спогадах друзів і колег, а також його особистому щоденнику.
Назарій Яремчук «Незрівнянний світ краси» фільм
Виробництвом картини займалася кіностудія KNIFE! Films, це тандем Артема Григоряна з продюсером Максимом Сердюком. Разом вони зробили багато крутих документалок, які ви можете подивитися на Netflix. Всі вони пов’язані з історією незалежної України. Свою співпрацю хлопці почали з ремейків на старі кліпи, а познайомив їх автор хітяри про Пса Патрона. Далі знімали трансляції концертів у ковід, бо на це був великий попит. Потім перейшли до документалок про сучасну музику «Спалах» і «Епізоди: Історії незалежності України». Епізоди цікава робота, яка складається з трьох серій:
телебачення 2000х «Не перемикайтесь». Про ці прикольні передачі типу «Шейканемо», «Караоке на майдані», «Шанс» та інші.
На Netflix доступна тільки «Україна на Мундіалі» на все інше я залишила посилання на Київстар ТБ.
Ідея стрічки виникла у 2021 році, паралельно, як у режисера Артема Григоряна так і у доньки співака Марії Яремчук. Сім’я давно хотіла втілити цей проєкт в життя. Артем Григорян після роботи над стрічкою «Спалах» про українську сучасну музику, яка бере коріння з 70х років, вирішив розкрити цю історію саме через Яремчука. Фінансування шукала донька і Друга дружина Назарія Яремчука. Кошти на постпродакшн надало Агентство США з міжнародного розвитку, яке вже співпрацювало і виділяло гранти на проєкти KNIFE! Films. Після початку повномасштабного вторгнення фінансування було суттєво зменшене, але стрічку вдалося зробити на нормальному рівні. Картина мала вийти у прокат до сімдесятиріччя співака, але виробництво затрималося. Марія Яремчук вбачає в цьому позитивну динаміку, адже збільшився попит на все українське і про цю історію дізналося більше людей. Скільки років як помер Назарій Яремчук, а його пісні знають та слухають досі.
Цей фільм не тільки розкриває феномен співака, але й через його життя дає нам побачити цілий пласт історії тогочасної України. Це пізній період радянщини, Назарія можна назвати першою українською поп-зіркою. Після фестивалю «Пісня року 1971» «Червона рута» почала звучати по всьому союзу і з цим нічого вже не можна було вдіяти, пішов попит на все українське. Композитор Володимир Івасюк з часом жив за роялті зі своїх пісень і добре заробляв. Не знала, що в совку люди отримували роялті.
Обставини склалися так, що українська пісня стала можливою і масовою лише у 70х роках. Цьому посприяла відлига і можливість робити власні гурти, які треба було реєструвати. На заході ніяких обмежень не було. До того ж іноземна музика почала просочуватися за завісу. Західне було заборонено, тому потрібно було робити щось своє, щоб закривати цей попит. Загалом грали та писали фанк, маскуючи це все народними костюмами і інструментами. За цим принципом і було створено віа «Смерічка», до якого у період навчання в університеті приєднався Назарій Яремчук. Для контролю, кожен гурт, який ставав помітним повинен був приєднуватися до місцевої філармонії.
«Продюсер» гурту Левко Дутковський довго відкладав це рішення, але вибору не було у Вижниці стало залишатися безперспективно. До філармонії гурт був більш вільним і приймав рішення самостійно. Потім без затвердження учасників та керівника додавали інших людей до складу. Далі пішла необхідність писати ідеологічні пісні, такі як «Ми йдемо далі». Не обійшлося і без вербовок, як згадував у своєму щоденнику Яремчук. У фільмі історія супроводжується читанням щоденника співака. Голос звучав ідентично, цього вдалося досягнути завдяки штучному інтелекту та озвученню Юрія Коваленка. Він загалом наш найвідоміший актор дубляжу і ви його точно чули. Я його більш за все знаю завдяки Сімпсонам.
Не обійшлося без провокаційних питань, щодо хронік з Софією Ротару та чому її не було у фільмі, тільки епізодичні кадри з архівів. Вийшло все доволі зручно само собою. Автори фільму зауважують, що не було необхідності у її участі. Адже вона знялася лише у фільмі «Червона рута». А от якби стрічка була про Володимира Івасюка, це було б доречно. Бо він з нею тісно співпрацював та зробив не один альбом пісень.
«Коли я співаю, я відчуваю, що я живу»
За спогадами всіх знайомих та колег Назарій був дуже світлою людиною для якої найважливішим було викликати позитивні емоції і цим допомагати людям. Коли він міг когось підтримати своїм співом ніколи не відмовляв, навіть у ситуаціях, які загрожували його життю чи здоров’ю. В Афганістан і Чорнобиль їздив не примусово, він хотів зробити добро для людей. Його любили і якщо була можливість викликати позитивні емоції в інших і цим допомогти, він це робив. Співав не пару треків для галочки, а повноцінну програму всюди. Яремчук був дуже світлою особистістю. Назва фільму корелює з його постаттю та людськими якостями. Через обов’язкову співпрацю з чернівецькою філармонією його викликали виступати у Чорнобилі. Але для нього в цьому не було примусу, він не робив, як деякі артисти, зіграти пару пісень і поїхати, а відігравав повну програму. Є знімок поряд з ректором, він був на відстані 100 метрів і вижив. Потім у Канаді люди дивувались і навіть не вірили. Апаратуру, яку завозили викидати не дозволяли, тому хлопець який займався її обслуговування отримав сильне опромінення з усіма наслідками. Згодом деякі інструменти дозволили викинули.
Виступав в Афганістані, бо там було багато українців. Якщо там в радіусі не було будинку культури сцену організовували прямо на військових машинах. Робив багато концертів і по маленьких селах на копиці сіна. Також виступав по всьому світу у Лаосі, Індії, Америці, Канаді, Німеччині, всюди його зустрічали з теплотою. Останній концерт провів першого червня, за місяць до смерті. Коли він помер у нього зупинився годинник на руці. Отримання незалежності Україною для нього було найвизначнішою подією, союз він не любив і в своєму щоденнику називав всіх цих людей «гомосовєтікус». Чому помер Назарій Яремчук? Стверджувати, що від опромінення, але без доказів робити висновки голослівно. Отримав рак шлунку, а потім після операції відкрилася і саркома. Тому, що сталося з Яремчуком і чи винні в цьому «гомосовєтікус» вирішувати вам.
Назарій Яремчук «Незрівнянний світ краси» дивитись можна на платформі Netflix, також рекомендую і інші документальні фільми Артема Григоряна. Не забувайте підтримувати українське кіно і ходити у кінотеатри, це дуже важливо особливо, коли воно тільки розвивається.
Commentaires