top of page
  • Фото автораУВ

Віталій Гордієнко — Загін кіноманів

Гордієнко Віталій — відео блоґер, який веде ютуб-канал про кіно. Наразі канал має більше півмільйона підписників та стрімко йде до мільйону. Але шлях до набору популярності не був таким легким та безхмарним. Це не дивно, адже всі ми знаємо, що український ютуб раніше існував тільки на великому ентузіазмі. Тому не у всіх вистачило терпіння дійти до мети та створювати роками україномовний контент. Зірковий час для тих, хто мріяв про кар'єру блоґера.


Трохи відомостей


Народився Віталій у 1998 році в селі Жуків у Тернопільській області. Ріс в місті Рівне. Навчався в університеті Франка на спеціальності акторське мистецтво. Грав у театрі Лесі Українки. Паралельно розвивав канал «Загін Кіноманів», ведучий з 18 років, ріс разом зі своєю аудиторією. Чотири роки паралельно працював в театрі та робив канал. Потім зрозумів, що ютуб йому цікавіший, приносить більше задоволення та натхнення. Довелося покинути театр, але іноді бере участь у виставах. Хотів би знятися в кіно, тому періодично відвідує кастинги.


віталій гордієнко

На роботу з каналом витрачає кожен день, постійно знаходиться в контексті своєї діяльності. Раніше відео виходили частіше, але зараз вони стали більшими та змістовнішими. Наразі є одним з найвідоміших українських інфлюенсерів. Канал існує з 2017 року, але перші три роки суттєво не ріс. Стрімкий зріст стався у 2020 році під час пандемії, з 8 000 підписників до 100 000 за 7 місяців. Після повномасштабного вторгнення, стався запит суспільства на розуміння розвитку стосунків кацапленду з Україною. Тому залетіло відео «Чому не буває хароших русскіх». Далі зробив невеликий цикл на цю тему. Як і всі ми з дитинства споживав російський контент і тому розумів, що потрібно пояснити, чому не варто симпатизувати русні. Не сприймав кацапів, як братній народ, бо добре знав історію. Але з посмішкою зазначив, що все одно дивився ютуб і слухав музику. Віталій відмовився від цього набагато раніше, всі ці 8+ років добре працював над собою.


Дослідив, як зображали Україну в радянському та російському кіно і як з’явилися ці «смішні хохли». Десь до 2004 року негативне ставлення до українців було просто віддзеркаленням думок соціуму. Після цього вже почала активніше включатися машина пропаганди і 2014 рік став апофеозом цього дійства. Наймерзенніше у цьому, що самі українці це дивились і нормально сприймали. Так вийшло, бо в нас не було свого кінематографу і контексту. А російські наративи і стиль життя були ближчі до розуміння ніж американські чи європейські.


Періодично міняє формат каналу, якщо має, що сказати на певну тему. Але огляди на українське кіно нікуди не зникають. На каналі Загін Кіноманів є політичні меми, класичні, легендарні та про кіно. У рубриці цікаво розбираються витоки цих приколів і контекст у якому вони  з’явилися. Окрім цього варто відзначити об’ємні документальні роботи «Тіні Забутих Предків» та «Феномен Івасюка». Це новий рівень суспільного обговорення і знайомства з нашою не такою вже й далекою історією.


Віталій Гордієнко та «Феномен Івасюка»


Ідея такого формату відео з’явилася, після того, як Віталій зробив цикл про русню. Він зрозумів, що це вже треба забути і говорити про своє. Велика робота, де головною ціллю автора було познайомити публіку з Володимиром Івасюком та зобразити його, як звичайну людину. Адже у свідомості багатьох, композитори ввижаються вуйками з довгими бородами і академічно сухими постулатами. Без емоцій, почуттів та цікавих життєвих історій. Івасюк композитор світового рівня, але у нас чомусь про це забувають. І тому один з трьох пам’ятників встановлює Святослав Вакарчук, а не держава. Якщо хтось РАПТОМ не в курсі, то Івасюк автор, таких пісень як:


  • Червона рута;

  • Водограй;

  • Пісня буде поміж нас;

  • Я піду в далекі гори;

  • Відлуння твоїх кроків.


Перша пісня Івасюка, яку він написав в дитинстві «Колискова», вона не має запису, але має ноти. Для документального фільму Віталія її записала Марина Кruть. Хоч «Загін Кіноманів» більше про кіномистецтво, пісні композитора використовували у фільмах. Також він зіграв епізодичну роль у фільмі «Білий птах з чорною ознакою», але це не увійшло у фінальний монтаж.


Багато питань циркулює навколо смерті Володимира, але ніхто не має достеменної відповіді, як це сталося, тільки багато версій. Це неправильно, що про нього говорять у контексті смерті та «Червоної рути». Краще просто цінувати і розуміти творчий доробок, адже він значний і потребує уваги.Про українське кіно і ютуб


Краще дивитися своє і підтримувати наших режисерів. Не всі фільми якісні, але треба ходити та провокувати дискусії. Тільки так можна посприяти збільшенню виробництва кіно і підвищити якість. Фільми в нас виходять не часто, але кожна країна має репрезентувати себе у кіно. Треба разом формувати смак і спонукати до створення якісного українського кіно.


Топ 3 українських фільми, які рекомендує Віталій Гордієнко:Люди сприймають наш ютуб, як не такий якісний. На початку так і було. Але зараз ситуація кардинально змінилася та переконати інших доволі складно. Через синдром меншовартості і звички споживання російського контенту з дитинства. Побороти це доволі важко, тому й досі зберігається певний скепсис. Не будьте упередженими і просто дивіться, шукайте те, що буде близьким саме вам.

 

Топ-3 ютуб-канали за версією Віталія:Більше у нашому телеграм:


25 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page